Akce „Zachraňme lesy“ v Městě Albrechtice

Ve dnech 17.8. - 24.8.2019 se v lesích města Město Albrechtice bude ve spolupráci s Hnutím Duha konat druhý ročník akce Týden pro les v rámci kampaně Zachraňme lesy.

Akce „Zachraňme lesy“ v Městě Albrechtice

Ve dnech 17.8. -24.8.2019 se v lesích města Město Albrechtice bude ve spolupráci s Hnutím Duha konat druhý ročník akce Týden pro les v rámci kampaně Zachraňme lesy

Dobrovolníci z celé České republiky budou vysévat břízu na část holin, které vznikly při kalamitě v letech 2016-2018. Pro tento projekt byly využity rozsáhlé plochy na Láči v katastrálním území Hynčice u Krnova, kde byla v loňském roce provedena příprava půdy a částečný výsev břízy. Program na letošní rok je provést výsadbu na zbývajících plochách a provedení ochrany již dříve vysazených stromků cílových dřevin.

Výsadbu těchto dřevin zajistilo město pomocí finančních prostředků z dotačních titulů Moravskoslezského kraje, Ministerstva zemědělství a SZIFU, Ochrana kultur proběhne tzv. ošlapáváním mladých stromků v lokalitě Žáry, rozhledny u Města Albrechtic, Dlouhé Vody.

Pro účastníky akce město připravilo řadu odborných přednášek zaměřených na obnovu lesních porostů po kalamitách a hospodaření s vodou v lesích, krajině a společnosti.

Program akce Týden pro les:
V dopoledních hodinách budou dobrovolníci zajišťovat pěstební práce v lesích města Město Albrechtice – ošlapávání kultur, setí břízy. Od 18:00 hod budou na Penzionu Marie ve Městě Albrechticích probíhat doprovodné přednášky a diskuse, na které zveme veřejnost:

• neděle 18.8.2019
    • 18:00 Vlci v naší krajině, Jiří Beneš (Hnutí Duha)
  • pondělí 19.8.2019
    • 06:50 Exkurze na kalamitní plochy – odjezd autobusem z Města Albrechtice do Holčovic, pošta
    • 18:00 Zalesňování kalamitních ploch – současný stav, Martin Toman, Ing. Jaroslav Komárek (lesní správa Město Albrechtice)
  • úterý 20.8.2019
    • 18:00 Zalesňování a výchova porostů na kalamitních plochách, Ing. Milan Košulič, Ing. Vítězslav Závodný
  • středa 21.8.2019
    • 14:30 Exkurze do lesů Suverénního řádu Maltézských rytířů, Pitárné (veřejnost si zařídí vlastní vozidlo)
    • 18:00 Ochrana přírody na území pověřené obce Krnov, Mgr. Zdeňka Frnková (MěÚ Krnov, odbor životního prostředí)
  • čtvrtek 22.8.2019
    • 15:00 procházka na mokřad – Opavice za kolejemi
    • 18:00 Hospodaření s vodou v Městě Albrechticích, Stanislav Berkovec (Služby obce Město Albrechtice s.r.o.)
  • pátek 23.8.2019
    • odpoledne návštěva zámku Linhartovy