Barevné Velikonoce

Pletení rekordní velikonoční pomlázky 1Albrechtická pomlázka má délku 97 metrů
Barevné Velikonoce

takový byl název akce, kterou vymyslel pan Jan Handlíř, a kterého všichni znají jako nadšeného výrobce pletených pomlázek z vrbových proutí. Jeho nápad, aby se děti naučily plést velikonoční pomlázku, se uskutečnil v úterý 27. března na náměstí v Městě Albrechticích. Zároveň šlo o vytvoření nové tradice, která by se ve městě konala pravidelně před Velikonocemi. Byli osloveni žáci 5. tříd základní školy a pár občanů dobrovolníků, kteří společně upletli pomlázky a napojením do sebe vytvořily 97 metrů dlouhý karabáč. Tím pádem je vytvořen místní rekord, který se příští rok pokusí překonat. K tomu, aby akce proběhla, bylo potřeba nachystat přes 2000 proutků, které včetně občerstvení pro děti zajistil pan Handlíř. O hudební doprovod se postaral pan Zdeněk Břicháček. Tuto akci finančně podpořilo i Město Město Albrechtice.
Všem lidem, kteří se podíleli na této akci, a především p. Janu Handlířovi patří veliké poděkování.

Zobrazit fotoalbum

Vytvořeno: 27. 3. 2018