Den obce 2019

Den obce 2019 1Realizace česko-polského projektu přeshraniční spolupráce

CZ-PL a Euroregion Praděd

Den obce 2019

Na fotbalovém hřišti v pátek 5. července 2019 propukly oslavy města Město Albrechtice, DNY OBCE Města Albrechtic, první aktivita projektu z Programu Přeshraniční Spolupráce  Interreg V-A Česká republika-Polsko, který se jmenuje   „ Zveme vás k nám! - místní tradice a oslavy překračuj hranice“.
Celý projekt se realizuje ve spolupráci s městem Biala.  Cílem je sblížení a prohloubení česko polské spolupráce skrze místní tradice. V průběhu realizace projektu se uskuteční několik setkání občanů obou partnerských subjektů, při kterých si navzájem představí tradice a kulturu. Jedná se o Den obce a letní slavnosti v Městě Albrechticích i v Laczniku a dále pak Podzimní laskavosti zahrady v Laczniku a Vánoční jarmark v Městě Albrechticích.

Od 14 hodin  si mohli malí i dospělí návštěvníci  zaposlouchat se do melodií Dechové hudby Města Albrechtic,  neskutečnou bubenickou  show předvedla skupina Tokhi and the Groove Army, která nám za zvuku brazilských rytmů přinesla i krásné slunečné počasí. Před večerním vystoupením muzikálové herečky a zpěvačky Leony Machálkové nám program vyplnilo představení polské skupiny mažoretek LOCA a artistické vystoupení Cirkusu Jinak. Kromě excelentního vystoupení hudební divy, Leony Machálkové mohli návštěvníci Dne obce na pódiu shlédnout i budoucí superstar pěveckého světa, Terezku. Tu si osobně na podium pozvala Leona Machálková. Po setmění až do půlnoci patřilo podium skupině  VOX Martina Kachlíka.
Den obce návštěvníkům zpříjemňoval bohatý program, např. vodní fotbal, pirátská loď, v šapitu  cirkusu  Jinak si zájemci mohli vyzkoušet  klaunovská čísla – žonglování, chůzi po laně, roztáčení talířů .  Obvodní oddělení Policie ČR z Města Albrechtic přistavilo na ukázku svůj služební vůz. Také naši hasiči (v přestávce mezi zásahy u dopravní nehody a požáru ) připravili na multifunkčním hřišti voňavou pěnu a také bitvu pomocí malých „déčkových“  proudnic.  Dlouhé řady malých zájemců se tvořily u skákacího hradu a stánku, kde se malovalo na obličej.
Po setmění se uskutečnila taneční zábava.
Celý den se nesl v atmosféře zábavy, veselí a radosti. O občerstvení se postarali místní podnikatelé, kterým město tímto děkuji za spolupráci při realizaci projektu.

Věříme, že se nebude jednat o jedinou oslavu DNE OBCE a už se těšíme na příští ročník.

Vytvořeno: 11. 7. 2019
Poslední aktualizace: 24. 7. 2019 10:39