Město běží na věže 2018

Typ: ostatní
Město běží na věže 2018 14. ročník tradičního závodu

Město běží na věže

Rok se sešel s rokem a v sobotu 30. června 2018 proběhl již 4. ročník závodu „Město běží na věže“. Dopoledne patřila rozhledna na Hraničním vrchu v Městě Albrechticích závodníkům, kteří se ji pokoušeli zdolat v co nejkratším čase. Vyběhnout 149 schodů ve výšce 25 metrů a přeběhnout přes lávku na druhou věž, kde je cíl, vypadá jako snadný úkol. Kdo to už ale běžel, tak ví, jak hodně ztuhnou nohy po vyběhnutí posledních schodů a přeběhnout lávku jde už hodně ztěžka.

Přesto se najdou sportovci, kteří přijdou překonat nejen sami sebe, ale taky porazit ostatní. Velikým překvapením pro všechny byla účast pana Jana Chovanioka, který ve svých 86 letech byl velikým konkurentem v kategorii mužů nad 61 a více let, kde obsadil 3. místo a na druhé mu chyběla necelá vteřina. Všichni přítomní jeho výkon, který si zaslouží absolutorium, ocenili dlouhým potleskem ve stoje. Za mimořádný výkon, kterým se prezentoval, mu byla udělena zvláštní cena společně s tričkem pro vítěze, protože pro nás všechny je ABSOLUTNÍ VÍTĚZ. Nejmladším závodníkům bylo 6 let a běželi v doprovodu rodičů. Závod tradičně probíhal od 9 hodin a letos se ho zúčastnilo 31 startujících.

Opět byly připraveny věkové kategorie zvlášť pro ženy a pro muže. Počasí k závodění bylo optimální, ale na hoře na věžích hodně foukal studený vítr. Přesný čas nám měřila digitální časomíra s fotobuňkou umístěnou na startu i v cíli, kterou jsme si znovu pronajali od Sboru dobrovolných hasičů z Vraclávku. Před začátkem závodu jsme byli v očekávání, zda bude překonaný absolutní čas v běhu na věže, který v loňském roce dosáhli Zuzka Vrbová (34,08 sekund) a Daniel Veleba (29,45 sekund). Oba dva byli na startu přítomni i letos a opět si odnesli Putovní pohár. Zuzka Vrbová nedala žádné ženě šanci a časem 32,71 sekund vytvořila nový rekord a po čtvrté v řadě bude její jméno a čas uveden na Putovním poháru. V mužské kategorii Daniel Veleba jen těsně nepřekonal svůj loňský nejrychlejší čas, ale i letošních 29,83 sekund patří k vynikajícímu času. Vítězové jednotlivých kategorií získali pohár ve tvaru rozhledny, diplom a zářivé triko s emblémem rozhledny. Všichni ostatní závodníci obdrželi diplomy a účastnické listy.

Pro všechny účastníky bylo připraveno občerstvení s malým dárečkem. O hudební doprovod se postaral pan Zdeněk Břicháček, který také závodil. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na zajištění a zdárném průběhu této akce a také sponzorům.

Sponzoři: Město Město Albrechtice, Reking a AUTOZAM Baláš s.r.o.

Všem závodníkům od nejmladších až po ty nejstarší patří veliké poděkování za bojovnost a odvahu, kterou se na věžích prezentovali, protože ne každý vystoupá na naši rozhlednu, natož vyběhne. Poděkování patří také divákům a fanouškům, kteří závodníkům vytvořili skvělou kulisu.

Již nyní se můžeme těšit na další ročník závodu „Město běží na věže“.