Naši hasiči na školení v Polsku

Naši hasiči na školení v Polsku 1Další projekt přeshraniční spolupráce

CZ-PL a Euroregion Praděd

Naši hasiči na školení v Polsku

V rámci projektu „Polsko-České akce na zlepšení bezpečnosti na hranicích“ se naši hasiči zúčastnili v sobotu 13. a v neděli 14. července školení v Gmině Biala.  v sobotu se zúčastněné jednotky seznamovaly s obsluhou čerpadla  TOHATSU, plovoucího čerpadla  NIAGARA a kalového čerpadla  HONDA, které standartně používají polské jednotky při zřízení čerpacího stanoviště cisteren. Dále polští hasiči nacvičovali dálkovou dopravu vody při požáru lesa, kdy napojili za sebe čtyři cisterny. V neděli jsme se s naší hasičskou standartou zúčastnili tradiční mše v kostele. Poté program školení probíhal na hřišti, kde dobrovolná jednotka z Bialej předvedla komentovaný zásah – vyprošťování zraněné osoby z havarované dodávky. Nakonec byla na programu soutěž v požárním útoku, kdy i naše jednotka zúročila své  poznatky ze školení, kdy použila při útoku kompletně vybavení místních hasičů.
Během dvou měsíců se uskuteční podobné školení pro 40 hasičů také v Městě Albrechticích.

Tato akce byla realizována v rámci projektu Polsko-České akce na zlepšení bezpečnosti na hranicích z Programu Přeshraniční Spolupráce Interreg V-A Česká republika-Polsko, Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

Vytvořeno: 15. 7. 2019
Poslední aktualizace: 24. 7. 2019 10:38