Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromu 1V pátek 30. listopadu proběhla na náměstí kulturní akce
Město Albrechtice přivítalo začínající svátky poprvé i ohňostrojem

Náměstí ve Městě Albrechticích opět po roce tradičně ožilo vánočním jarmarkem. Ten se konal v pátek 30. listopadu a přinesl nejen spoustu dobrého jídla a pití, ale také zábavu pro děti i dospělé.

S přípravami začalo město již ve středu. Bylo zapotřebí postavit pódium, prodejní stánky i místa k sezení, bez kterých by se akce neobešla. Po náročných přípravách mohl v pátek od dvou odpoledne začít jarmark. Stánky zaplnili především místní prodejci. K prodeji byly nejrůznější výrobky s vánoční tématikou, voňavý svařák i dobré jídlo. Nepřehlédnutelnou ozdobou jarmarku byl i velký dřevěný betlém zapůjčený z Krnova.

O vánoční atmosféru se opět postarali žáci základní, mateřské i umělecké školy z Města Albrechtic, díky nimž se náměstí rozeznělo vánočními koledami. Hudební tečkou večera se pak stala skupina Brejle z Jeseníku. Pro ty nejmenší bylo také velkým překvapením, když se po náměstí procházely pohádkové a filmové postavy v nadživotní velikosti. Děti tak přivítal například Shrek, Elsa z Ledového království nebo také oblíbený Mimoň. V šest hodin večer přišel na řadu hlavní program večera – rozsvícení vánočního stromu, tento rok poprvé zpestřené slavnostním ohňostrojem.

Nemyslelo se však pouze jen na zábavu, ale i na dobré skutky. Město využilo slavnostní okamžik před rozsvícením stromu k předání několika desítek vybraných stavebnic Lego organizátorům sbírky pro Oddělení dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Tyto stavebnice tak zpříjemní volný čas malým pacientům podstupujícím náročnou léčbu.

Zobrazit fotogalerii

Vytvořeno: 3. 12. 2018