Štít Albrechtic 2018

Štít Albrechtic 2018 145. ročník se konal ve Velkých Albrechticích u Bílovce
ŠTÍT ALBRECHTIC 2018

Ve dnech 22. a 23. června 2018 proběhl 45. ročník „Štítu Albrechtic“ - tradičního setkání obcí s názvem Albrechtice. Ve Velkých Albrechticích se letos setkaly výpravy osmi Albrechtic z celé ČR. Čtyři jsou v Čechách a čtyři na Moravě. Výpravu Města Albrechtic vedl starosta města pan Luděk Volek, z ostatních obcí byli rovněž přítomni všichni starostové. Součásti setkání je pravidelné předávání zkušeností z vedení obcí, ale také sportovní zápolení v různých soutěžích. Pořadatelé letos uspořádali turnaj v kopané, soutěž hasičů a také myslivců. Naše výprava se zúčastnila turnaje v kopané a hasičské soutěže.

Turnaj v kopané se hrál ve dvou skupinách po čtyřech družstvech. Naši zahájili turnaj porážkou 0:2 s domácím družstvem z Velkých Albrechtic. Potom porazilo Albrechtice nad Vltavou 6:0 a loňského vítěze turnaje z Lesních Albrechtic 2:1.  Tímto se kvalifikovalo do  závěrečného boje o třetí místo, kde podlehlo Albrechticím u Lanškrouna. Vítězem turnaje se stalo domácí družstvo z Velkých Albrechtic, které ve všech  zápasech neztratilo ani bod se skórem 12:0, ve finálovém zápase porazilo Albrechtice v Jizerských horách 4:0.

Konečné pořadí fotbalového turnaje:
1. Velké Albrechtice
2. Albrechtice v Jizerských Horách
3. Albrechtice u Lanškrouna
4. Město Albrechtice
5. Albrechtice u Karviné
6. Lesní Albrechtice
7. Albrechtice nad Vltavou
8. Albrechtice nad Orlicí

Branky našeho družstva dávali Tilkeridis 3, Golias 2, Havlíček 2, Hrubý 1. Dále hráli Kmínek ml., Kropáč ml., Slaný, Táborský, Klepáček, Juchelka, Kocián, Hrabovský, Šupák, Horkel, Mlčoušek J. st., Mlčoušek J. ml., Peterka.

Soutěže hasičů se zúčastnilo šest družstev. Nedorazili zástupci z  Albrechtic u Lanškrouna a Albrechtic v Jizerských Horách. Jedná se vždy o zábavně pozměněné soutěže v požárním útoku. Letos si organizátoři vymysleli zrcadlově provedený požární útok, kdy soutěžící se všemi hadicemi, proudnicemi, rozdělovačem, košem a savicemi vybíhali z cílové čáry, kde byly umístěny terče. Pouze čerpadlo a káď byla na svém místě. Strojník musel nejprve nastartovat čerpadlo a potom na kole přejet přes celé hřiště ke startovní čáře u terčů. Takto „obrácenou“ dvoukolovou hasičskou soutěž nejlépe zvládlo sportovní družstvo z Lesních Albrechtic. Druhé místo patří domácím hasičům z Velkých Albrechtic, třetí bylo sportovní dívčí družstvo z Albrechtic u Karviné, čtvrté bylo družstvo z Jehnědna – místní části Albrechtic nad Vltavou, páté místo patřilo našemu smíšenému družstvu a  na šestém místě skončilo družstvo z Albrechtic nad Orlicí. Nakonec všechna družstva obdržela upomínkové předměty, diplomy a dárkové koše.  Naše smíšené družstvo soutěžilo ve složení: Pavel Křištof, Vladislav Hlaváček, Zdeněk Pecháček, Jan Paulis, Martin Hudeček, Jana Paulisová a dorostenec Antonín Pecháček.

A co říci na závěr? Za rok na shledanou u nás ve Městě Albrechticích. 46. ročník Štítu Albrechtic pořádáme ve dnech 21. a 22. června 2019.

Zobrazit fotogalerii

Vytvořeno: 25. 6. 2018