Štít Albrechtic 2019

Štít Albrechtic 2019 1Hostili jsme 46. ročník Štítu Albrechtic
46. ročník Štítu Albrechtic 2019

V sobotu 22. června 2019 hostilo naše město 46. ročník fotbalového turnaje Štít Albrechtic, jehož doprovodnými akcemi jsou soutěže hasičů a myslivců z obcí, které mají v názvu Albrechtice . Ráno se všechny delegace shromáždily na náměstí, kde hrála albrechtická dechová hudba. Poté se všichni přesunuli z náměstí na hřiště, kde byl 46. ročník Štítu Albrechtic slavnostně zahájen. Poté se jednotlivé výpravy rozjely na svá sportoviště  -  4 fotbalová družstva do Jindřichova, myslivci na střelnici do Krnova a hasiči na rybník Celňák.
Největší zájem byl tradičně o turnaj fotbalistů, kde měly svoje reprezentanty
všechny obce. Fotbalová družstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech, dále
následovaly zápasy o třetí a první místo. Ve skupině, která se odehrála na hřišti v Jindřichově se na l. místě umístily Velké Albrechtice, 2. Albrechtice nad Orlicí,
3. Albrechtice v Jizerských horách a 4. Albrechtice nad Vltavou.
Druhá skupina se hrála v Městě Albrechticích, kde zvítězili hráči Města Albrechtic, 2.místo obsadil Baník Albrechtice, 3. skončily Lesní Albrechtice a 4. Albrechtice u Lanškrouna.
V zápase o třetí místo porazil Baník Albrechtice  Albrechtice nad Orlicí 4:1.
Ve finálovém utkání Město Albrechtice - Velké Albrechtice byli úspěšnější
domácí hráči, kteří zvítězili 2:1 brankami Kuřece a Bartoníčka.
Při slavnostním závěru byli vyhlášeni i nejlepší hráči,a to:
Nejlepší brankář Lukáš DARDA z Města Albrechtic.
Nejlepší střelec Hynek SEMAN z Velkých Albrechtic.
Nejlepší hráč turnaje  Petr KUBIENA z Baníku Albrechtice. Ve finálovém utkání padla historicky 1500. branka Štítu Albrechtic, kterou vstřelil nejlepší střelec turnaje Hynek Seman  do naší sítě.
Konečné pořadí Štítu Albrechtic 2019:
1. Město Albrechtice
2. Velké Albrechtice
3. Baník Albrechtice
4. Albrechtice nad Orlicí
5. Albrechtice v Jizerských horách
6. Lesní Albrechtice
7. Albrechtice nad Vltavou
8. Albrechtice u Lanškrouna

V soutěži myslivců, která proběhla na střelnici v Krnově, zvítězili v družstvech
myslivecký spolek z Velkých Albrechtic před dvěma spolky z Albrechtic nad Vltavou. V soutěži jednotlivců zvítězil Ing. Ušatý z mysliveckého spolku Jehnědno (Albrechtic nad Vltavou). Město Albrechtice nemělo v této soutěži žádné zastoupení.

Hasičská soutěž se odehrávala na rybníku Celňák.
Naše jednotka vymyslela soutěž s nafukovacím člunem, podobnou soutěži, jakou mají vodní záchranáři na přehradě Slezská Harta. Každé soutěžní družstvu muselo se člunem projet slalom kolem bojek, zaparkovat člun do „garáže“ z bojek, naložit na břehu zraněnou osobu, dopravit ji do bezpečí a se člunem doručkovat do cíle. Nejlépe si s nástrahami soutěže poradilo družstvo Velkých Albrechtic. Druhé skončily Albrechtice nad Orlicí, třetí naše družstvo, čtvrté Lesní Albrechtice, na pátém místě mezinárodní tým našich polských přátel z OSP Komprachcic a na šestém místě družstvo dívek z Velkých Albrechtic. Jelikož polské družstvo se potřebovalo rychle vracet domů, udělali jsme závěrečné vyhodnocení před zbrojnicí v době, kdy ještě probíhal fotbalový turnaj. Dále jsme pro hasiče, kteří měli zájem, návštěvu úzkokolejky v Třemešné ( kde jezdili na lokomotivě během posunu se soupravou vlaku) a naší unikátní rozhledny na Hraničním vrchu.

Při závěrečném ceremoniálu na hřišti si Štít Albrechtic převzal starosta Pavel Schneider, poněvadž 47. ročník soutěží Štítu Albrechtic v roce 2020 se odehraje v Lesních Albrechticích.

Zobrazit fotogalerii

Vytvořeno: 26. 6. 2019