Zachraňme lesy

Zachraňme lesy - shrnutí akce

Zachraňme lesy

Ve dnech 17. 8.  -24. 8. 2019 proběhla ve spolupráci s Hnutím Duha v lesích města Město Albrechtice akceTýden pro les v rámci kampaně Zachraňme lesy.

Dobrovolníci z celé České republiky vysévali břízu na velké kalamitní holiny a ošlapávali vysázené stromky.

Výsev břízy navazoval na loňskou přípravu půdy. Celkem bylo zaseto okolo 25 ha holin. Bříza, jako rychlerostoucí a přípravná dřevina, zajistí do budoucna vhodné prostředí pro dřeviny jako jsou buk, dub, lípa nebo jedle.

Ošlapávání stromků probíhalo na již dříve vysázených plochách. Město celkem po kalamitě vysadilo okolo 350 tis. stromků dubu, borovice, buku, lípy a třešně. Ošlapávány byly pouze plochy silně zarostlé trávou. Výsadbu těchto dřevin zajistilo město pomocí finančních prostředků z dotačních titulů Moravskoslezského kraje, Ministerstva zemědělství a SZIFU.

Pro účastníky akce byla připravena řada odborných přednášek zaměřených na obnovu lesních porostů po kalamitách a hospodaření s vodou v lesích, krajině a společnosti. Zajímavá byla i návštěva vodárny a ČOV města Město Albrechtice.

Vytvořeno: 28. 8. 2019
Poslední aktualizace: 12. 9. 2019 09:58