Zahájení sezóny na zámku v Linhartovech

Zahájení sezóny na zámku v Linhartovech 113. sezóna byla zahájena

Zahájení sezóny na zámku v Linhartovech

V sobotu 12. května 2018 byla na zámku v Linhartovech zahájena již třináctá návštěvnická sezona. K slavnostnímu zahájení sezony tradičně patří vernisáž, a to fotografií fotografa Jiřího Sebery z Krnova, obrazů od Růženy Urbanové z Bruntálu, obrazů Lubomíra Stýskaly z Města Albrechtic, fotografií Dvojky na dvou kolech Giro d´ Italia – Praha, obrazů a fotografií od polských autorek Anny Ksiežak, Violetty Rekus, Marta Jaskota, Katarzyna Michalska, Anetta Miškovec, a dřevěných plastik od Karla Veličky z Krnova. Dále se přítomní návštěvníci dozvěděli o dalších vystavených expozicích - známkovou tvorbu Adolfa Borna vystavuje pražské Poštovní muzeum, papírové modely hradů a zámků, porcelánové nádobí Cibulák, miniatury likérů, plechové mechanické hračky, umělecké fantazie vytvořené z keramické hlíny a kovu, keramická sluníčka, panenky, retro hračky, zvonečky, náprstky, sovy a sovičky, modely autíček, dřevěné plastiky, reklamní tužky, karafy, papírový Dinopark, který postupně vytvořily děti z Výtvarné dílny Jaroslava Hrubého, ani na maxi obraz plný osobností z dějin českého národa, jehož autory jsou Jaroslav Hrubý a jeho žák Filip Menzel.

Nakonec slavnostního zahájení sezony informoval návštěvníky starosta města pan Luděk Volek o realizaci projektu s názvem „Slezsko bez hranic III – hrady a zámky“, který bude z 85% financovaný Operačním programem přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika. Na třech zámcích - Linhartovy, Slezské Rudoltice a Moszna v Polsku budou provedeny opravy nebo stavební úpravy v hodnotě více než 100 milionů Kč.

Více informací naleznete ZDE

Vytvořeno: 16. 5. 2018