Vážíme si sebe i svých sousedů

Cílem projektu je prohloubit znalost o společném prostoru prostřednictvím aktivní účast obyvatel obou partnerských obcí na akcích, které věnují pozornost hodnotám místa bydliště a oblast polskočeské hranice. Realizace společných akcí (soutěže, výlety, školení o zásadách turistické dopravy, přijímáni hostů z partnerské země) posílí institucionální spolupráci mezi partnerskými obcemi a posílí integraci místní komunity v přeshraničním a mezigeneračním aspektu. Totéž projekt stane se nástrojem k odstranění negativních dopadů bezvědomí místní komunity na přitažlivost místa pobytu a věnovat pozornost neobjeveným směrům kognitivního cestovního ruchu. Bude podporovat zásady dobrého sousedství a myšlenky přeshraniční spolupráce.

V rámci projektu je plánovaných několik akcí z účast obyvatel partnerských obcí, které mají využit – proto vás doporučujeme sledovat informace o aktivitách projektu. Kromě nezapomenutelných dojmů z výletů a cen získaných v soutěžích, efektem v další propagaci partnerských obcí bude zlepšení webových stránek v oblast cestovního ruchu jakož i album o obci Biała.

Navíc informujeme, že celková hodnota projektu je: 21. 312,35 EUR, pro realizaci projektu byla podepsána smlouva o spolufinancování z Evropského Fondu pro Regionální Rozvoj ve výši 1.065,61 EUR.