Obsah

Město běží na věže

3. ročník běhu na rozhlednu se uskuteční 10. června 2017 od 9.00.

Bližší informace budou zveřejněny v nejbližších dnech.

V zájmu propagace a zatraktivnění naší rozhledny uspořádalo město v červnu 2015 první ročník běhu na rozhlednu. Každý rok se na speciálně zhotovený putovní pohár  zaznamená jméno vítěze s nejlepším časem každého ročníku tohoto běhu. Tento putovní pohár má vítěz ve vlastnictví do dalšího ročníku běhu.

putovní pohár

2. ročník běhu na rozhlednu - 2016

Co nevyjdeš, vyběhni !!!

Tímto heslem se řídili účastníci již 2. ročníku závodu „Město běží na věže“, který se konal v sobotu 11. června 2016 od 9 hodin na rozhledně v Městě Albrechticích. Pořadatelem akce byl městský úřad s cílem propagovat rozhlednu, která byla vybudována z dotace OPPS ČR-PR 2007-2013 - Slezsko bez hranic - rozhledny a vyhlídková místa, ale také pokračovat v organizaci netradičního závodu pro širokou veřejnost. Celkem se běhu zúčastnilo 42 startujících, kteří byli rozděleni do kategorií podle svého věku. Letos se kategorie rozšířili a to - dívky a chlapci do 15 let, ženy a muži od 16 do 30 let, ženy a muži od 31 do 40 let, ženy a muži od 41 do 50 let, ženy a muži od 51 do 60 let a ženy a muži nad 60 let. Všichni museli překonat 149 schodů a přeběhnout po lávce na druhou věž, kde byl cíl.

Pro každého závodníka byl připraven nápoj s oplatkem a  účastnický list. Vítěz v každé kategorii získal pohár v podobě dvou věží s běžcem uprostřed a na druhém a třetím místě dostali závodníci diplomy. Putovní pohár letos získal celkový nejrychlejší běžec, kterým se stal Lukáš Turek z Města Albrechtic s časem 31,23 vteřin. Loňského celkového vítěze Martina Pobuckého, který z pracovních důvodů nemohl obhajovat svůj čas 30,13, Lukáš Turek nepřekonal. Tímto se na putovní pohár připíše k loňskému vítězi další jméno a čas. Pohár bude mít vítěz po celý rok doma a přinese ho do dalšího závodu.

Na startu i cíli byly umístěny fotobuňky digitální časomíry, kterou jsme si znovu pronajali od Sboru dobrovolných hasičů z Vraclávku. Pro startující i diváky bylo zajištěno občerstvení a chlazené nápoje. O hudební doprovod se postaral Zdeněk Břicháček. Poděkování patří Bohunce Drulákové a Veronice Špalkové, které zapisovaly soutěžící do startovních listin a na konci soutěže vypsaly diplomy a účastnické listy. O odvoz stánku, občerstvení, košů na odpadky a stolů s lavicemi se postarali zaměstnanci sběrného dvora. Poděkování patří nejen Městu Město Albrechtice, ale také sponzorům AUTOZAM Baláš s.r.o., Reking Rostislava Krále a firmě KOFOLA za pitný režim pro děti.