Nový zámek a zámecký park Město Albrechtice
Empírový zámek z roku 1837 náleží k cenným památkám.
Empírový Nový zámek na západním okraji obce náleží k cenným památkám, které čekají na svou obnovu a využití a jedná se především o chráněnou kulturní památku. Zámek byl postaven roku 1837 opavskými velkoobchodníky Vincencem Tlachem a Vincencem Keilem. Od té doby se zámku začalo říkat Nový zámek a původnímu zámku Starý zámek. V současnosti nemá budova využití.
V parku poutají pozornost dvě vily, a také skleník. Starší z vil leží v severozápadní části. Ve štítu stavby je letopočet 1885 a iniciály G. E. Subtilní železná konstrukce, která zastřešuje západní vstupní schodiště, je dokladem mistrné kovářské práce.
Východně od empírového zámku se nachází druhá vila v romantizujícím stylu se secesními prvky. Koncem 17. století prodělal zámek raně barokní přestavbu. Nový zámek a vily jsou obklopeny romantickým parkem anglického typu s loučkami, skupinami stromů a drobnými stavbami. Hojně navštěvovaným a oblíbeným místem je zámecký park. Na jaře jsou v zámeckém parku k vidění pomněnky, v létě a na podzim pak mohou návštěvníci zavítat do zámeckého zahradnictví s obrovským množstvím druhů zeleniny. Zájemci mohou navštívit během roku veškeré akce, které se zde konají.
Předchůdcem Nového zámku v Městě Albrechticích byl Starý zámek.
Poloha
Zámek se nachází při silnici II/453, vedoucí z Města Albrechtice do Hynčic a dále na Holčovice. Před Hynčicemi nejprve mineme v pravotočivé zatáčce hradbu parku a hned za ní, těsně při silnici vpravo stojí zámek.
Doprava
Dopravit se lze z Města Albrechtic po silnici číslo 453 směrem na Hynčice.
Parkování
K dispozici.
Adresa a kontakt
Nový zámek Město Albrechtice
Zámecká 81/5, 793 95 Město Albrechtice
Facebook: Zámecký park Město Albrechtice - Hynčice, ČSOP Město Albrechtice