#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Obsah

Hry bez hranic 2019

Typ: ostatní
Hry bez hranic 2019 1Mikroregion Krnovsko uspořádal celodenní akci v Úvalně

HRY BEZ HRANIC 2019


Mikroregion Krnovsko, jako každý rok pořádá sportovní utkání obecních týmů, které hostila obec Úvalno . Od parného rána se na koupaliště sjížděli reprezentanti z Osoblahy, Krnova, Města Albrechtic, Brantic, Zátora, Býkova-Larýšova, Krasova, Čakové, Třemešné, polského Powiatu Prudnickego a domácího družstva.
Organizátoři si na soutěžící přichystali pět soutěžních bloků. Začalo se plaveckými disciplínami na koupališti. Plavání s maskotem ve škopku.  Přepravu maskota přes bazén v nafukovacím válci, jízda ve vodním tobogánu, šlapací lodičce a běh se 30 pochytanými kačenkami (plastové hračky pro děti do vaničky).  Další soutěžní blok  se konal na rozhledně Hanze Kudlicha.  Spočíval v jízdě s invalidou panem  Lorencem z filmu Na samotě u lesa, sběrem plných "lahváčů"  do pivní basy, během na rozhlednu, stavbou molitanové rozhledny a shozem kostky se znakem svého města z rozhledny.
Při pochodu z koupaliště ke kostelu musela všechna družstva odpovídat na vědomostní otázky. Všechny odpovědi se hodnotily ziskem 0-3 body.
U kostela na starém hospodářství Rychta čekalo na soutěžící několik disciplín v zrcadlovém labyrintu, ve chlévech a dalších temných zákoutích této staré zemědělské usedlosti. Byla zde také jedna disciplína ve střelbě dětskými kušemi  na loupeživé rytíře.
Poslední soutěžní zastavení se odehrávalo na farské zahradě u kostela, kde hodná prázdninová babička připravila několik záludných disciplín – nakrájet tři cibule do guláše, oloupat a sníst tři vejce natvrdo, sníst orestované moučné červy a kobylky s pikantní příchutí, sestavení parníku z papíru nebo konzumace sušenek na čas.
Při pohledu na závěrečné zpracování všech výsledků se naše družstvo, složené převážně z členů tělovýchovné jednoty a pracovníku města, stalo vítězem tohoto ročníku  soutěže  Hry bez hranic.

Nejen, že jsme si pěkně zasoutěžili a reprezentovali  naše město, ale především jsme se inspirovali nápady pro vylepšení různých soutěžně zábavných akci pořádaných městem.

Po ukončení soutěží na faře pokračovala další akce s názvem  Den Mikroregionu Krnovsko.  Tato akce má za cíl předvést všechny obce Mikroregionu Krnovsko a powiatu Prudnického. Prezentovaly se  aktivní občané spolky, podnikatelé, neziskové organizace všeho druhu se svou činností, sortimentem, památkami, kulturou, gastronomií. Na této akci zastupoval Město Albrechtice pan Štefan Guber se svými keramickými figurkami.

 

ZOBRAZIT FOTOGALERII


Vytvořeno: 17. 6. 2019
Poslední aktualizace: 17. 6. 2019 15:25
Autor: Spravce webu