42. ročník Štítu Albrechtic

Každoroční setkání fotbalových týmů Albrechtic se uskutečnilo v Albrechticích nad Vltavou

ŠTÍT ALBRECHTIC 2015

Letošní již 42. ročník setkání Albrechtic se uskutečnilo 27.6.2015, tentokrát v Albrechticích nad Vltavou. Výprava z našeho města odjela na místo konání již v pátek 26.6.2015 v poměrně slabém počtu 18 účastníků. V pátek proběhlo zasedání zástupců jednotlivých obcí a stálého výboru, kdy naše město zastupoval starosta pan Luděk Volek.
V sobotu ráno začal hlavní program 42. ročníku Štítu průvodem všech účastníku Albrechtic ulicemi Albrechtic nad Vltavou do místa konání – stadiónu místní TJ. Zde se po oficiálním přivítání a zahájení, začala sportovní část programu a to utkání ve fotbale, soutěže hasičů a střelecké soutěže myslivců.
Naše výprava, reprezentovala město Město Albrechtice ve fotbale. Osm fotbalových týmů, bylo rozděleno do dvou skupin. Skupina „A“, ve které byl i náš tým, odehrál utkání na hřišti v Albrechticích nad Vltavou a skupina „B“ hrála svá utkání v nedalekém Temelíně.

Výsledky ve skupině „A“:
Albrechtice nad Vltavou  -  Albrechtice u Lanškrouna          1 : 2
Město Albrechtice  -  Albrechtice nad Orlicí                          0 : 3
Albrechtice nad Orlicí  -  Albrechtice nad Vltavou                 2 : 1
Albrechtice u Lanškrouna  -  Město Albrechtice                    1 : 2  (na penalty)
Město Albrechtice  -  Albrechtice nad Vltavou                       2 : 0
Albrechtice u Lanškrouna  -  Albrechtice nad Orlicí               0 : 2

Výsledky ve skupině „B“:
Albrechtice u Českého Těšína  -  Velké Albrechtice                        0 : 1
Albrechtice v Jizerských Horách  -  Lesní Albrechtice                     2 : 1
Lesní Albrechtice  -  Albrechtice u Českého Těšína                       0 : 3
Velké Albrechtice  -  Albrechtice v Jizerských Horách                      2 : 3  (na penalty)
Albrechtice v Jizerských Horách  - Albrechtice u Českého Těšína 6 : 5  (na penalty)
Velké Albrechtice  -  Lesní Albrechtice                                              2 : 1

Jednotlivými výsledky ve skupinách se o 3. místo utkali naši hráči s  Albrechticemi v Jizerských Horách s konečným výsledkem  0 : 1. Do finále se probojovaly Albrechtice nad Orlicí a Velké Albrechtice, kdy toto finálové klání vyhrály Velké Albrechtice a staly se tak vítězem 42. ročníku Štítu Albrechtic.

Náš tým reprezentovali: Bohumil Šípek, Petr Baczke, Lukáš Slaný, Ondřej Šmíd, Štěpán Ondra, Dominik Mrukvia, Vítězslav Chovanec, Radomír Pavlíček, Jiří Táborský, Petr Táborský, Silvano Komuenha. Hrajím trenérem byl Petr Hrdlička a vedoucím Miroslav Olejniczak.
Vlajkonošem naší výpravy byl tradičně Jiří Šupina.
O branky se v utkáních našeho týmu postarali: 2x Petr Táborský, 1x Radomír Pavlíček
a v penaltovém rozstřelu se o góly postarali Jiří a Petr Táborští a B.Šípek, který 2 penalty chytil.

Celkové pořadí Štítu:

1. Velké Albrechtice
2. Albrechtice nad Orlicí
3. Albrechtice v Jizerských Horách
4. Město Albrechtice
5. Albrechtice u Lanškrouna
6. Albrechtice u Českého Těšína
7. Albrechtice nad Vltavou
8. Lesní Albrechtice

Sice jsme se letos do finále po dlouhé době neprobojovali, ale všem hráčům patří
velký dík za reprezentaci našeho města a věřím, že příštího 43.ročníku Štítu, tentokráte v Albrechticích u Lanškrouna, se zúčastní větší počet účastníků, nežli letos.

Miroslav Olejniczak – sekretář FK

Datum vložení: 8. 7. 2015 0:00