Barevné Velikonoce děda Praděda

Páťákům se podařilo uplést 152 metrů dlouhou pomlázku.

A léta běží vážení - rok se s rokem sešel a již se nám blíží nejkrásnější svátky jara - Velikonoce. To je období, kdy se žáci ze ZŠ v Městě Albrechticích sejdou na náměstí a prokazují svoji zručnost v pletení pomlázek neboli karabáčů. K tomuto úkonu jsou zainteresováni vždy žáci z pátých tříd.

Matka příroda je mocná čarodějka - vzhledem k nízkým  teplotám jsme byli nuceni zůstat v útrobách školy. Do pletení jsme se pustili s nadšením. Letos je slabší ročník pátých tříd, a tak nám pomáhali zkušení pletači. Tajně jsme doufali, že se počasí umoudří a budeme mít šanci své výrobky přenést na náměstí a spojit je v jeden celistvý karabáč. V opačném případě budeme pomlázky plést ve škole a roztáhnout ho po chodbách. Pěvně věříme, že se nám akce povede, a to s pomocí nadšenců, kteří jsou u této krásné akce od začátku.

Sehnat větší množství proutků dá zabrat - za dodání proutí děkujeme. Matka příroda se nakonec umoudřila a dala nám šanci, kterou jsme dokonale využili. Bylo chladno, ale sluneční paprsky nás šimraly po tváři. Hbitě jsme pomlázky napojovali do sebe. Nakonec přišlo na měření - pásmo se zastavilo na úctyhodných 152 metrech. K tomuto výsledku bylo třeba 1143 prutů. Použito bylo 127 nachystaných karabáčů. Tato krásná akce se nedá zrealizovat bez podpory školy. Děkujeme "říďo".

Na spolupráci se od počátku podílejí pan Karel Kotrla, Jan Hrbáček, Miroslav Vyroubal, Jiří Kropáč, Květoš Červík, Michal Greguš, Josef Kutý, Josef Zlámal, Zdeněk Břicháček, učitelky Lída Grčková, Alena Václavíková a Jan Handlíř. Jednalo se již o čtvrtý ročník a my se už nyní těšíme na ten pátý.

Autor: Jan Handlíř

Datum vložení: 30. 3. 2023 8:27