Česko-polské partnerství 2012

V sobotu 28.června 2012 se v místním parku uskutečnila kulturní akce s mezinárodní učastí patrnerských měst.

V sobotu 28. července se uskutečnilo v parku B. Smetany Českopolské přátelství 2012 – setkání tří partnerských obcí Město Albrechtice, Biała a Komprachcice. Jednalo se o setkání občanů tři obcí zpestřené o soutěž šestičlenných družstev (tři páry) reprezentující své obce. Soutěžilo se v zábavných párových disciplínách - tanec s jablkem na čele, likvidace nafouklého balonku přivázaného k noze během tance tanga, běh s pingpongovým míčkem na lžíci a kuželkou v druhé ruce, hra s židličkami nebo prokousávání se koláčem k minci uprostřed. Bylo to poprvé, kdy se setkaly na společné akci všechny tři partnerské obce. Po celé parné odpoledne hrála návštěvníkům místní Dechová hudba Město Albrechtice. Večerní program patřil domácí kapele pana Zdeňka Břicháčka Rock Girls & Man. Pro návštěvníky byly v parku připraveny kolotoče, stánky s občerstvením, klauni s balónky a soutěže pro děti.

Celý projekt pod názvem "Českopolské přátelství 2012", registrační číslo CZ.3.22/3.3.07/12.03138, je spolufinancovaný z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, z něhož město obdrželo ozvučovací soustavu (mikrofony, mixažní pult, zesilovač a reprobedny) pro různé koncerty, společenské, kulturní a sportovní akce.

pa1

pa2