Informace ke koronaviru

Aktuální informace k uvolňování opatření.

Aktuální informace

Od zítřejšího dne, tedy od 1. července, budou v Moravskoslezském kraji platit ještě některá opatření, která budou už jinde v České republice zrušena.

▪️Od 1. července se ruší plošné omezení otevírací doby provozoven stravovacích služeb (restaurací, barů, diskoték apod.) v čase 23-6h a většina republiky sundá roušky. Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstane už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, vztahuje se i na agentury domácí péče.

▪️ V našem kraji bude stále platit povinnost nosit roušky uvnitř budov na hromadných akcích, kde je účast vyšší než 100 lidí a u osob vykonávající epidemiologicky závažné činnosti v bližším kontaktu než 1,5 metru od klienta s výjimkou stravovacích služeb.

▪️Lidé, kteří cestují za prací v Moravskoslezském kraji přes hranice, budou povinni předkládat svým zaměstnavatelům negativní test na covid-19.

▪️Ve vybraných obcích Karvinska a Frýdecko-Místecka v Moravskoslezském kraji platí povinná pokrývka úst a nosu ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve veřejné dopravě.

Datum vložení: 30. 6. 2020 14:48
Datum poslední aktualizace: 30. 6. 2020 14:54