Kde končí naše pytle s plastem?

Zajímá vás, kde končí vaše pytle s plastem? Dočtete se v novém článku místostarosty města, který osobně navštívil třídící linku firmy SMOLO v Třinci.

"Měl jsem možnost navštívit třídící linku firmy Smolo v Třinci, kde nám ukázali, co se děje s plastovým odpadem, který třídíme do pytlů.

V hale třídící linky se veškerý plast z pytlů rozdělí na pět až šest druhů, a to plastové láhve dle barvy, kelímky, sáčky atd. Pracovníci na lince přesně vědí, jak plast roztřídit. Každý vytříděný plast padá do svého určeného kontejneru, a poté se slisuje v obřím lisu, ze kterého vyjede veliký balík plastu, který se dále posílá k recyklaci. Pokud se v plastu objeví nějaký druh, který se netřídí, tak se dále posílá k jinému zpracování nebo do spalovny.

To znamená, že pokud vytřídíme plast, ať už do pytle nebo do kontejneru, tak skončí na třídící lince. Pokud plast dáme do komunálního odpadu, pak skončí na skládce. Snažme se proto třídit odpad a ulehčit naší přírodě, která musí čelit člověku a jeho produkci."

Martin Špalek, místostarosta města

Datum vložení: 29. 2. 2024 6:58