Koronavir - aktuální informace

Aktuální informace ke koronaviru a opatřením, která přijalo město.

Vážení občané, rádi bychom Vám oznámili, že Městský úřad Město Albrechtice situaci aktivně monitoruje a je v kontaktu s bezpečnostními složkami. V Moravskoslezském kraji platí zákaz návštěv v nemocnicích a v sociálních zařízeních. Nařízeno je i zavření všech škol, v Městě Albrechticích se to týká i školy mateřské. Na území Města Albrechtic se ruší veškeré společenské akce, a to i Mše svatá. Vláda zakázala taktéž i soukromé akce nad 30 osob. Uzavřená je i městská knihovna.

Informujeme občany, aby pro kontakt se zaměstnanci městského úřadu využívali především dostupná telefonní čísla a emaily. Pro osobní jednání si prosím předem sjednejte schůzku. Pokud se někdo z vás ocitne v karanténě, jsme připraveni vám zajistit dodávku potravin a hygienických potřeb. V takovém případě prosím volejte na čísla 777 781 198 nebo 775 905 139.

Zakázány návštěvy ve vnitřních i venkovních sportovištích s účastí nad 30 lidí. Autobusová doprava bude probíhat prázdninovým jízdním řádem. Z neděle na pondělí bude zakázáno cestování do zahraničí českým občanům. Při návratu ze zahraničí do Česka je možné využít pouze určené hraniční přechody. Pokud půjde o cestu z rizikových 15 zemí, je nutné nastoupit na dvoutýdenní karanténu. Za porušení karantény hrozí pokuta až 3 miliony a šíření koronaviru je trestným činem.

Od dnešní šesté hodiny ranní jsou uzavřeny prodejny se zbožím a službami, kromě potravin, hygienických potřeb, elektroniky, poštovní služby, lékáren, pohonných hmot, veterinárních služeb, prodej krmiv. V Městě Albrechticích je uzavřena pouze prodejna paní Volkové DAVO, zlatnictví paní Vachové a květinářství Vrba. Květinářství paní Unčovské pouze rozváží. Prodejna Lewisie bude mít omezenou prodejní dobu, a to od 10 do 12 a od 14 do 16. Pohostinská zařízení budou uzavřena, Residence Wolf bude zajišťovat pouze rozvážku. Sběrný dvůr je od dnešního dne také uzavřen.

Dbejte prosím maximální opatrnosti a dodržujte příslušná opatření. Chráníte tím sami sebe.

Datum vložení: 14. 3. 2020 9:24
Datum poslední aktualizace: 14. 3. 2020 10:44