Krnovská nemocnice oslavila 110 let

Krnovská nemocnice oslavila výročí provozu 110 let.

Stovky současných i bývalých zaměstnanců krnovské nemocnice, členové integrovaného záchranného systému z regionu, představitelé Moravskoslezského kraje, zástupci okolních měst i obcí a další významní hosté oslavili 110 let provozu nemocnice v Krnově. Mimořádné společenské setkání se uskutečnilo v pátek 2. září 2022 odpoledne přímo v areálu nemocnice.

Přítomní si mohli užít pestrého programu. Svůj talent předvedly děti ze Sportovní gymnastiky Krnov. Ty vystřídal se svojí show světový rekordman a silák Železný Zekon. Poté přítomné pozdravili z pódia významní hosté: ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA, hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj Jan Krkoška a starosta Krnova Ing. Tomáš Hradil.

Zlatým hřebem dne bylo vystoupení legendárního písničkáře Jaromíra Nohavici, kterého na pódiu doprovázel perkusista Pavel Plánka a polský akordeonista Robert Kuśmierski. Nohavica si vystoupení užíval a k publiku posílal své největší hity. Bez přestávky a za velkého potlesku zpíval 100 minut. „Děkuji vám. Jste skvělé publikum a hlavně lidé, kteří skutečně pomáhají druhým. Moc si vás vážím,“ poklonil se v závěru koncertu písničkář přítomným, kteří s ním v závěru zpívali písně ve stoje. Po krátkém přezvučení pódium ovládlo krnovské hudební uskupení BT NOVA, které hrálo stovkám zdravotníků téměř do půlnoci.

Ředitele nemocnice Ladislava Václavce důstojný průběh oslav potěšil. „Doufám, že se všichni přítomní bavili. Chci ještě jednou poděkovat všem současným i bývalým zaměstnancům, kteří pečují o pacienty a jsou tím nejcennějším, co naše nemocnice měla a má. Výročí oslavíme též vysazením památného stromu, unikátním almanachem a zejména rozsáhlými investicemi, které nemocnici letos čekají,“ dodal Ladislav Václavec, který v čele nemocnice stojí patnáct let.

Vedení nemocnice děkuje za podporu společnostem: Kofola a. s., Mondelēz International., HAVLÍK OPAL, s. r. o., minipivovaru Nachmelená Opice. Poděkování patří také městům Krnov, Bruntál, Město Albrechtice a obcím Úvalno a Lichnov za bezplatné zapůjčení setů k sezení.

Datum vložení: 7. 9. 2022 8:14
Datum poslední aktualizace: 16. 8. 2023 7:30