Mimořádná opatření

Od dnešního dne, 17. července 2020, zpřísnila Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě opatření týkající se koronaviru.

Nařízena mimořádná opatření při epidemii koronaviru

S okamžitou platností, od 17. července, se zakazují návštěvy ve zdravotnických zařízeních, ve kterých se poskytuje lůžková péče, výjimkou je pouze návštěva za podmínky, že návštěvník po celou dobu pobývá či se pohybuje v zařízení s ochranným prostředkem dýchacích cest, a to min. respirátorem FFP2 bez výdechového ventilu a současně udržuje min. 2 m rozestup od pacientů a popř. personálu zdravotnického zařízení. Zakazují se taktéž návštěvy v zařízeních sociálních služeb.

Na hromadných akcích ve venkovních prostorách nesmí počet osob ve stejný čas přesáhnout 100 osob v jednom sektoru. Stejně tak jsou omezeny i akce ve vnitřních prostorách, kdy počet osob nesmí ve stejný čas přesáhnout 100 osob. Na hromadných akcích musí být dodržován rozestup nejméně dva metry, s výjimkou členů domácnosti.

Restaurační zařízení musí být uzavřena vždy od 23:00 do 8:00 hod. Zákazníci musí být usazeni tak, aby byl mezi nimi odstup alespoň dva metry, s výjimkou zákazníků sedících u jednoho stolu. U jednoho sotlu sedí maximálně čtyři osoby, s výjimkou členů domácnosti.

S okamžitou platností se musí nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve všech vnitřních prostorách, vozidlech veřejné dopravy, v motorových vozidlech, včetně taxislužby a dopravy pro přepravu zaměstnanců. Roušky se musí nosit i v obchodech.

Opatření byla vydána na území našeho kraje z důvodu nárůstu počtu osob, u kterých byla prokázána nákaza covid-19.

Mimořádná opatření

mimoradne_opatreni_2020_15.pdf