Starostka města informuje

Aktuální informace k rouškám a o pomoci občanům v nouzi.

Starostka města informuje

Vážení občané,
velice si vážím Vás všech, kteří šijete roušky nejen pro sebe, ale i své široké okolí. Pro některé z Vás se kuchyň stala krejčovskou dílnou.
Vzhledem k tomu, že jsme od státu obdrželi přesně nula roušek, jsme se i my pustili do výroby. V průběhu prvního týdne karantény jsme rozdali 250 roušek, poměrně malou část jsme koupili a většinu jsme buď vyrobili sami, anebo ve spolupráci s dalšími zručnými švadlenkami a krejčími zajistili.
O víkendu jsme zpracovali materiál (z vlastních domácích zásob – peřin) na dalších 500 kusů roušek, který jsme dodali dobrovolníkům a v této kooperaci bylo hned vyrobeno 200 roušek a zbytek bude vyroben v nejbližších dnech.
Jelikož stát nechal tuto zodpovědnost na každém z nás, proto jsme se my, Město Albrechtice, nejprve postarali o nejrizikovější skupiny: hasiče, seniory, prodavačky a o ty, kteří si o zajištění roušky požádali. Každý požadavek byl co nejdříve uspokojen.
Pokud i nadále někdo z občanů Města Albrechtic má problém se zajištěním roušky nebo ví o někom, kdo roušku potřebuje, může si ji vyzvednout před městským úřadem. Průběžně tam budou doplňovány. Případně si můžete zavolat na číslo 777 781 198.
Pokud patříte mezi ty zručnější a chtěli byste roušku někomu podarovat, můžete naopak do sběrné nádoby před městský úřad roušky přinést.
Zatím všichni zpracováváme materiálové rezervy svých domácností, někdo stříhá zbytky látek, někdo peřiny či polštáře. Dobrovolníkům, se kterými město spolupracuje, jsme schopni zajistit šňůrky a nitě. Látky by snad měly přijít ve středu. Pokud by se někdo další z Vás chtěl k nám připojit, budeme jenom rádi.
Za jakoukoliv pomoc všem moc děkujeme.
Toto město ovšem žije nejen rouškami. „Občas“ je třeba i základních potravin a hygienických potřeb. Pro ty z Vás, kterým byla nařízena karanténa nebo mají potřebu donášky nákupu do domácnosti, zajišťuje sociální odbor nutné nákupy. Své požadavky opět, prosím, hlaste na číslo 777 781 198.
V případě, že se ocitnete ve finanční nouzi, máme pro Vás připravené potravinové balíčky.
V této nelehké době si musíme navzájem pomáhat a být na sebe alespoň trochu milí a shovívaví.
Věřím, že to společně zvládneme a až vše pomine, tak se ze všech strastí stanou jen veselé příhody.

Vaše starostka, Jana Murová

Datum vložení: 22. 3. 2020 21:59