Vláda rozhodla o prodloužení omezení pohybu

Vláda rozhodla o prodloužení omezení pohybu osob na veřejnosti až do 1. dubna.

Prodloužení omezení pohybu osob

Omezení volného pohybu a pobytu na veřejnosti bude platit nejméně do 1. dubna 2020 do 6 hodin ráno. O prodloužení tohoto opatření rozhodla na svém jednání vláda dne 23. března. Výjimkou je pouze cesta do zaměstnání, do zdravotnického zařízení, za rodinou a další nezbytné cesty.

Došlo pak i k úpravě vyhrazené doby pro nákupy seniorů a držitelů průkazů ZTP/P starších 50 let a jejich nezbytného doprovodu. Od středy 25. března se zákaz vstupu jiných osob do prodejen posouvá na dobu od 8.00 do 10.00 hodin, přičemž nově bude platit jen pro maloobchodní prodejny potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží s prodejní plochou větší než 500 m2. V menších prodejnách tohoto sortimentu mají prodejci nařízeno, aby seniory a hendikepované osoby při prodeji upřednostnili.

Datum vložení: 24. 3. 2020 18:08
Datum poslední aktualizace: 24. 3. 2020 18:18