Výstavka ovoce, zeleniny a květin

Na konci září zahrádkáři pořádali výstavku ovoce, zeleniny a květin.

Každoročně albrechtická organizace zahrádkářů pořádá na konci září výstavku ovoce, zeleniny a květin, která se těší velkému zájmu návštěvníků. Po dobu dvou dnů měli návštěvníci možnost v klubovně tělocvičny místní základní školy si prohlédnout  nejen pěstební úspěchy ovoce a zeleniny občanů nebo členů zahrádkářské organizace, ale též aranžování květin, vyřezávání motivů do dýní, cuket...  nebo ukázku zavařenin ovoce a zeleniny, které dozrávají v červenci a srpnu.
K pravidelným návštěvníkům patří neodmyslitelně děti z mateřské a základní školy, které se tímto praktickým způsobem seznamují nejen s druhy, ale i s odrůdami ovoce a zeleniny. Pro děti ze základní školy je výstavka rozšířením výuky hodiny přírodopisu.
Patří to již k tradici, že na  závěr výstavky zahrádkáři oceňují poukazy na odběr hnojiv, postřiků nebo zahrádkářského nářadí občany, které porota vyhodnotila v soutěži „Rozkvetlé město“. V letošním roce ocenění získaly čtyři rodinné domy a dva balkóny v bytových domech. Zahrádkáři tímto způsobem děkují všem občanům,
že i v letošním nepříznivě suchém létě zkrášlovali okolí svých domů, zahrad, balkónů a prostranství u bytovek.

z1 z2 z3 z4
z5 z6 z7 z8