Rovnou na obsah Rovnou na menu
Město Albrechtice

Oprava kanalizace v šatnách a sociálním zařízení v objektu tělocvičny ZŠ Opavická

V loňském roce jsme byli upozorněni na potíže s kanalizací v tělocvičně základní školy - dochází k vlhnutí zdiva. Následně proběhla posouzení kanalizace v tělocvičně, a bohužel se zjistilo, že je poškozena. Díky unikajícímu septiku dochází k vlhnutí zdiva. V současné době soutěžíme zhotovitele stavebních prací na novou kanalizaci v tělocvičně. Tato investice se bude realizovat v průběhu letních měsíců. Chtěli bychom neomezovat provoz v tělocvičně jak pro děti základní školy, tak i pro spolky využívající toto zázemí.

Aktualizováno 15. 2. 2024

7. února 2024 byla zveřejněna nová veřejná zakázka - Provedení opravy kanalizace v šatnách a sociálním zařízení v objektu tělocvičny při ZŠ Opavická Město Albrechtice.

Předmětem zakázky jsou stavební práce týkající se provedení opravy kanalizace v objektu tělocvičny při ZŠ Opavická Město Albrechtice.
K provedení prací není zpracovaná projektová dokumentace. Rozsah prací je určen pouze tímto zadáním a případným upřesněním při místním šetření na místě samém. Stávající kanalizační potrubí vykazuje vady ve spojích, které způsobující protékání splaškových vod do podkladních vrstev podlah a základů. Následně tato situace způsobuje sedání zdiva některých příček a. Stávající kanalizace má velmi mírné spády, které rychlý odtok splašků a kanalizace se ucpává. Vnitřní rozvody budou přes venkovní revizní šachty propojeny na stávající kanalizaci.
Aby bylo možno opravu kanalizačního potrubí řádně zrevidovat a opravit, je nutné kanalizační trasy obnažit, potrubí vyměnit, utěsnit řádně spoje a u vnitřních spádů kanalizačního potrubí zajistit spád minimálně 3%. Současně je nutné zrevidovat stav základů u některých příček. Vzhledem k nutnosti zemních prací ve vnitřních prostorách, budou opraveny hydroizolace, dlažby a obklady v příslušném rozsahu.

Zahájení realizace se předpokládá červen 2024. Celá oprava musí proběhnout v termínu školních prázdnin tj do 1. září, kdy musí být kanalizace funkční a sociální zařízení provozu schopné.

Více informací naleznete zde.

Aktualizováno 12. 2. 2024

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci