Pohádková stezka Ke Krtečkově studánce

Naučná pohádková stezka byla vybudována jako společný projekt Lesů ČR s.p. a  města Město Albrechtice. Slavnostně byla otevřena 1. 5. 2016.

Lesní cesta Vás dovede ke krmelci jelena Větroplacha, který Vás sveze na svých zádech jako Smolíčka pacholíčka. Posedět můžete také na menších koloušcích. Určitě nezapomeňte vstoupit do lesního průseku, kde čekají trpaslíci se spoustou záludných otázek a úkolů.

U skřítka Mecháčka poznáte u nás nejčastěji rostoucí mechy. Můžete zkusit vytvořit obličej z přírodních materiálů. Cestou kolem Hejkala dojdete ke krtečkově posilovně, kterou hlídá Křemenáč a Muchomůrka. Při cvičení nezapomeňte koukat kolem sebe. V některých budkách už bydlí ptáčci.

U tůňky s žabím princem se dozvíte, jak je to s tím líbáním žáby. Promění se v prince nebo vy v žábu? Bludička na kamenném vršku vás zamotá v netradičním bludišti. Pokud se dostanete ven, čeká na vás ztracený výhled na hrad Burkvíz. Hlídá ho už trošku rezavý rytíř. A za poslední zatáčkou už čeká krteček u své studánky. I on má pro vás nějaké úkoly. Můžete mu také napsat vzkaz. Ještě zazvonit na zvonec a pohádkové naučné stezky je konec.

Mapka