Město běží na věže

V sobotu 13. června se uskutečníl 1. ročník v běhu na rozhlednu

Město běží na věže

Co nevyjdeš, vyběhni !!!

To bylo heslo účastníků 1. ročníku závodu „Město běží na věže“, který se konal v sobotu 13. června 2015 od 9 hodin na rozhledně v Městě Albrechticích. Pořadatelem akce byl městský úřad s cílem nejen propagovat rozhlednu, ale také zorganizovat netradiční závod pro širokou veřejnost. Celkem se běhu zúčastnilo 46 startujících, kteří byli rozděleni do kategorií podle svého věku - dívky a chlapci do 15 let, ženy a muži od 16 do 30 let, ženy a muži od 31 do 50 let a ženy a muži nad 51 let. Závodu se zúčastnil i starosta města a také někteří pracovníci městského úřadu. Všichni museli překonat 149 schodů a přeběhnout po lávce na druhou věž, kde byl cíl. Každý závodník dostal nápoj s oplatkem a účastnický list. Vítěz v každé kategorii získal pohár v podobě dvou věží s běžcem uprostřed. Putovní pohár získal celkový nejrychlejší běžec, kterým se stal Martin Pobucký z Krásných Louček s časem 30,13 vteřin. Na tomto putovním poháru bude napsáno jméno celkového vítěze s jeho časem a bude ho mít po celý rok doma a do dalšího závodu ho musí přinést. Na startu i cíli byly umístěny fotobuňky digitální časomíry, kterou jsme si pronajali od Sboru dobrovolných hasičů z Vraclávku. Díky této časomíře jsme viděli, že mezi 2. a 3. místem v kategorii mužů nad 51 let rozhodovala setina sekundy !!! Pro startující i diváky bylo zajištěno občerstvení a chlazené nápoje. O hudební doprovod se postaral Zdeněk Břicháček. Poděkování patří Bohunce Drulákové a Káji Trautenbergerové, které zajišťovaly občerstvení, zapisovaly soutěžící do startovních listin a na konci soutěže vypsaly diplomy a účastnické listy. O odvoz prodejního stánku, ledničky, košů na odpadky a stolů s lavicemi se postarali zaměstnanci sběrného dvora. Během závodu přijely k rozhledně dva autobusy s turisty z Beskyd, kteří se přijeli podívat na naše věže. Někteří turisté neváhali a také se našeho běhu zúčastnili.