Vandalové způsobili škodu na lanové houpačce

Poškození lana a dalších bezpečnostních prvků stálo 17 000Kč

Od srpna 2014 slouží veřejnosti v parku Bedřicha Smetany v Městě Albrechticích lanová houpačka. Před třemi týdny se na atrakci objevila závada - roztřepené nosné lano houpačky.  Během oprav bylo zjištěno, že se nejedná o závadu materiálu, ale o vandalský čin, který vznikl úmyslným překroucením lanových napínáků nosného lana atrakce. Lano, závěsy i napínáky jsou ze země nepřístupné, poněvadž jsou zavěšeny na nosných sloupech ve výšce 4 metrů. Tento vandalský čin nebo neúspěšný pokus o krádež stál pokladnu města 17 000Kč. Připomínáme, že v roce 2013 někdo ukradl na dětském hřišti na ulici Nádražní dětskou skluzavku za 12 000Kč. Tímto vyzýváme všechny občany, aby nebyli lhostejní, více si všímali dění kolem sebe a případné vandalské činy neprodleně nahlásili.

Děkujeme za spolupráci

houpačka1 houpačka 2 houpačka 3