Diskutovalo se o městských lesích

V úterý 21. září proběhla beseda na téma lesy a hospodaření v městských lesích.

V úterý 21. září 2021 se v obřadní síni městského úřadu uskutečnila beseda na téma lesy a hospodaření v městských lesích, kterou vedl lesní správce pan Jaroslav Herman. Hned v úvodu přiblížil posluchačům celkový stav a situaci v městských lesích. Lesní správce také informoval o těžební činnosti v předchozím roce i o nutnosti udržovat a opravovat oplocenky. Jedním z témat besedy byla i pěstební činnost, kdy se hovořilo o tom, jakým způsobem probíhalo zalesňování městských lesů a jaké druhy stromů byly vysázeny v roce 2021. V jarním období se například zasadilo 22 600 ks buků. V předchozích čtyřech letech pak se zalesňováním výrazně pomáhali i dobrovolníci z Hnutí Duha.

Návštěvníci besedy poté společně s lesním správce diskutovali o procesu přeměny lesních celků na Žárech a kolem rozhledny na Hraničním vrchu na les rekreační (příměstský). Právě u rozhledny by v budoucnu mohly vzniknout například i traily pro cyklisty (tzn. stezky pro horská kola).

Datum vložení: 22. 9. 2021 11:02
Datum poslední aktualizace: 22. 9. 2021 11:10