Informace k Zámku Linhartovy

Podrobné informace o aktuálním stavu stavebních prací.

Zámek Linhartovy

Dne 3.11.2021 byla uzavřena dohoda o ukončení smlouvy o dílo na stavbu "Zámek Linhartovy, stavební úpravy – 3. etapa III".

Uzavření dohody o ukončení smlouvy o dílo předcházelo 14.10.2021 sdělení zhotovitele, společnosti Factory 2014 a.s., že není schopen dílo dokončit („…Vzhledem k tomu, že nejsem schopen s ohledem na hlavního subdodavatele garantovat zajištění plynulosti díla, která by vedla ve velmi krátké době k jeho dokončení a v současné době není v mých silách zajistit stavební firmu, který by nasmlouvaného subdodavatele nahradila“…), a návrh dohody o ukončení smlouvy.

V okolnostech, kdy byla Rada města postavena do situace, že stávající smluvní partner není schopen v provádění stavby dále pokračovat, musela hledat řešení, jak co nejrychleji obnovit stavební práce. Z občanského zákoníku vyplývá povinnost ukončit smluvní vztah bezodkladně, pokud dojde k podstatnému porušení smlouvy. Zhotovitel nakonec přistoupil na návrh dohody vypracovaný právním zástupcem města.

Aktuálně probíhá v součinnosti se zástupci zhotovitele, stavebním dozorem panem Pavlem Volkem, který zastupuje město Město Albrechtice, audit stavebních prací. Poté bude zahájena nová podlimitní zakázka na nového zhotovitele stavebních prací, který by měl dotačně podpořenou stavbu dokončit.
Realizace dotace má prodloužený termín do 30.9.2022, polský vedoucí partner navíc jedná o dalším prodloužení termínu ukončení dotačního titulu, a to do 30.6.2023.

Vzhledem k těmto termínům /snad/ máme dostatečný časový prostor zbývající stavební práce opětovně vysoutěžit a hlavně dokončit.

Zhotovitel se dostával do zpoždění prací i v průběhu provádění stavby. Na nedodržování dílčích termínů plnění dle harmonogramu prací byl zhotovitel upozorněn již 4.6.2021. Opakovaně byl na nedodržování termínů plnění zhotovitel upozorňován na kontrolních dnech stavby. Ukončení smluvního vztahu tak bylo vyvrcholením zpožděné stavby. Dohoda je v této situaci nejvhodnější řešení. Oproti jednostrannému odstoupení nehrozí napadení takového postupu u soudu a tím faktické oddálení vyřešení patové situace.

Datum vložení: 9. 11. 2021 15:36
Datum poslední aktualizace: 9. 11. 2021 15:41