Klub důchodců Hynčice informuje

Klub důchodců Hynčice informuje o svých aktivitách.

Také letos z důvodu covidových omezení jsme se až do poloviny roku nemohli scházet. Měli jsme tak dost času přemýšlet o aktivitách po ukončení omezení. Hned 2. srpna jsme navštívili zámek v Bruntále. Byli jsme překvapeni, jak krásně je zrestaurován. Průvodkyně nám sdělila, že skoro všechno zařízení je původní také díky tomu, že za války nebyl zámek zničen. Udělali jsme si pěknou procházku alejí k Uhlířskému vrchu, která je známá díky krásné Křížové cestě. Dalším krásným zážitkem byla 17. 8.  návštěva zámku v Raduni. Po prohlídce zámku jsme obdivovali oranžerii cizokrajných i místních rostlin a květin.

Dne 21. 8. se několik dobrovolníků našeho klubu společně s dobrovolníky ze skupiny Hynčický babinec a spol. zapojilo do akce pořádané městem Město Albrechtice "Léto v Hynčicích". Dle mínění návštěvníků to byla akce velmi vydařená, připravených soutěží se zúčastnilo 67 dětí. Touto cestou bychom chtěli moc poděkovat všem sponzorům za sponzorské dary.

Začátkem září některé členky z našeho klubu vyrazily na čtyřdenní turistický výlet na Liberecko. Navštívily Pravčickou bránu, hrad Bezděz a Kokořín a poslední den vyjely lanovkou na Ještěd, odkud shlédly jeho překrásné panorama. Cestou domů v Jičíně nemohly minout Rumcajsovu ševcovnu. Pořídily spoustu krásných snímků, aby se mohli krásou tamní přírody pokochat i ostatní členové našeho klubu.

Mezi další plánované akce našeho klubu v září patří návštěva bazénu v Karlové Studánce. Státní svátek svatého Václava oslavíme společně se skupinou Hynčický babinec a spol. výšlapem k místní památce "Kříž". Letos již druhým rokem, a tak do budoucna plánujeme, že z toho uděláme tradici. Dne 1. října se zúčastníme Dne seniorů, který proběhne v Českém Těšíně. Na listopad plánujeme společně se skupinou Hynčický babinec a spol. připravit občerstvení k rozsvěcení vánočního stromu a ve spolupráci se zahrádkáři "Advent v kostele", kde si návštěvníci budou moci zakoupit adventní věnce. Závěr roku, Silvestra, oslavíme letos již třetím rokem výšlapem na "Kříž". Přestože nám první půlrok nevyšel dle našich představ, v tom druhém si to jistě vynahradíme, protože máme rádi život a chceme si jej užívat.

Datum vložení: 17. 9. 2021 8:53
Datum poslední aktualizace: 17. 9. 2021 10:22