Koláčobraní

Stánky s desítkami druhů sladkých dobrot a soutěž o nejlepší koláč. To bylo tradiční Koláčobraní.

V sobotu 18. září 2021 proběhlo již tradiční Koláčobraní v Zámeckém parku Město Albrechtice – Hynčice, které pořádal Český svaz ochránců přírody Město Albrechtice a Lesy ČR ve spolupráci s městem Město Albrechtice. Celá akce se konala v rámci česko-polského projektu Kultura bez hranic. Jak už název napovídá, pekařky a pekaři se utkali v soutěži o nejlepší koláč. Ten nejlepší měla nakonec paní Koleňáková.

Kromě stánků s výbornými koláči a dorty byl připraven i bohatý doprovodný program. Pro děti byl v parku umístěn zoo koutek domácích zvířat, ve kterém byli k vidění například králíci, holubi či slepice. Sdružení mladých ochránců přírody z Břidličné přivezlo ukázat šváby, kudlanku nábožnou, maxi hlemýždě či hada. Lesní správa Jeseník si připravila i spoustu her v podobě lesní pedagogiky. Celého Koláčobraní se zúčastnili i představitelé z Polska z Biale. Polský oddíl Senior+ nabízel návštěvníkům tradiční pochutiny jako bigos a podobně. Děti ze Základní školy Město Albrechtice si pro návštěvníky připravily divadelní představení Budulínek.

Datum vložení: 20. 9. 2021 14:14
Datum poslední aktualizace: 20. 9. 2021 15:13