KST Město Albrechtice bilancuje

Albrechtičtí stolní tenisté mají za sebou mistrovské soutěže 2023/2024.

Jako jediný zástupce okresu hráli Divizi a skončili na skvělém 7.místě z dvanácti účastníků, daleko od pásma sestupu. Tím si zajistili účast i v nadcházejícím ročníku 2024/2025.

Robert Szymik patřil mezi nejlépe hodnocené hráče v soutěži a celkově dosáhl 54 výher a 15 proher, výborně mu asistoval Lukáš Sopčák 36/20 a Jirka Holubec 23/27. Dalšími členy tohoto družstva byli Martin Štěpánek 10/29 a Roman Vojtek 5/28.

Naše B družstvo hrálo o dvě soutěže níže v krajské soutěži 2.třídy a celou soutěž vyhrálo a postoupilo do krajského přeboru.

Družstvu pomáhal Jiří Holubec 26/5, Štěpán Adamec 36/12, dále hráli Víťa Kadlec 56/20, Oliver Hradil 34/13, Gustav Santarius 13/1,Tomáš Galetka 17/6, Jaroslav Machů 26/16, Jaromír Vyvial 7/7 a Petr Kozák 2/5.

V následném ročníku soutěží, který začíná 15.srpna,  bychom měli za náš okres Bruntál hrát jako jediní Divizi a krajský přebor, ostatní Vrbno, Bruntál a Rýmařov krajskou soutěž. Obě družstva dále budou trénovat a chystat se na nový ročník, pauza bude pouze v červu a červenci.

Naše bývalá hráčka Elen Galetková r.2012 hraje v KST Ostrava a už nastoupila za ženy ke dvěma utkáním Extraligy žen, navíc je v reprezentaci České republiky do 13-ti let!

Naši neregistrovaní členové trénují pravidelně a jejich počet se neustále zvyšuje! Úspěšně nás reprezentují na turnajích pro neregistrované, například na turnaji v Bohušově obsadil Vít Kyška 2. místo a Lukáš Včelný 3.místo!

Ve středu 1.května pořádáme 5.ročník mezinárodního turnaje o pohár starostky obce, turnaj jako každý rok bude mít výbornou úroveň, startují i hráči z 2.ligy v Česku a Polsku!

Akce je pořádaná za podpory Města Město Albrechtice a drobných sponzorů, tímto všem moc děkujeme.

G. Santarius, předseda KST M. Al-ce

koneč. tabulka DIVIZE