Město má pumptrackovou dráhu

Uzavřený kruh plný klopených zatáček. To je nová pumptracková dráha v Městě Albrechticích.

V úterý 1. 6. 2021 byla uvedena do provozu nová modulární pumptracková dráha. Ve 12:30 ji přišli poprvé otestovat "osmáci" ze zdejší Základní školy Město Albrechtice. Po krátké ukázce a výkladu Vojty Táborského a jeho kamarádů se postupně všichni na dráze vystřídali a vyzkoušeli si jízdu na zcela nové atrakci.

Dráha bude celoročně sloužit dětem všech věkových kategorií. K pohybu jízdních kol, koloběžek, skateboardů a inline bruslí po modulární dráze se využívá “pumpování” (pohyb nahoru a dolů) namísto šlapání a odrážení. Pumptrack přispívá k nácviku a rozvoji široké škály pohybových dovedností všech jeho uživatelů.

Datum vložení: 1. 6. 2021 14:51
Datum poslední aktualizace: 1. 6. 2021 15:13