Mezinárodní přehlídka dechových orchestrů.

V neděli 12.srpna 2012 se v Raclavicích Slezských v Polsku konala Mezinárodní přehlídka dechových orchestrů

Mezinárodní přehlídka dechových orchestrů.

V neděli 12.srpna 2012 se v Raclavicích Slezských v Polsku konala
Mezinárodní přehlídka dechových orchestrů. Akce začala ve 14.40 hodin pochodem kapel od místní školy po ulici Vítězství až na náměstí před Lidový dům. Přehlídky se zúčastnilo šest orchestrů - čtyři z Polska a  dva z České republiky.
  V 15 hodin přehlídku zahájil domácí Raclavický dechový orchestr. Jako druhý nastoupil mládežnický dechový orchestr z Glogóvku, pak se taktovky ujal kapelník dechového orchestru mladých z Jistebníku z Čech. Dechový orchestr z Prudniku,
který zahrál po nich, vystupuje na polské scéně již 40 let. Před posledním
vystoupením potěšila naše Dechová hudba města Město Albrechtice polské diváky klasickou polkou a valčíkem a jako poslední zahrál Dechový orchestr GOK Dobrzeň Wielki.

Každá kapela měla na své vystoupení zhruba 45 minut. Zazněly tradiční pochody, polka, valčík i filmové melodie. Poláci ocenili to jak byl náš tým schopný bavit místní polské publikum a předvedl dobrou znalost jejich jazyka. Připomněli vzájemnou spolupráci, kdy muzikanti z Čech hrají v polských kapelách a naopak.
  Vystoupení všech 6 zúčastněných orchestrů se líbila, polské publikum opravdu dokáže ocenit snažení a píli muzikantů obrovským potleskem. I naše albrechtická dechovka po dlouhém potlesku odměnila polské publikum přídavkem.
Od 19 hodin se konala taneční zábava se skupinou BIS.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF,
„ Překračujeme hranice".

Dechová hudba Město Albrechtice Dechový orchestr GOK Dobrzeň Wielki Dechový orchestr z Glogówku
Dechový orchestr z Jistebníku Dechový orchestr z Prudniku Raclaviský dechový orchestr