Netradiční sportovní odpoledne v Komprachticích

V sobotu 11. července navštívili občané města partnerskou obec Komprachtice

Netradiční sportovní odpoledne v Komprachticích

V sobotu 11. července 2015 odpoledne odjelo 28 občanů (včetně 3 zastupitelů) Města Albrechtic, Hynčic a Burkvízu na zájezd do polských Komprachtic, kde bylo pro nás připraveno sportovní odpoledne v netradičních disciplínách. Přetahovali jsme lano, věšeli a sundávali prádlo z prádelní šňůry, házeli diskem do dálky a granátem na cíl. Zpívali jsme písničky na určité dané téma (Češi české a Poláci polské). Také došlo na souboje v přetlačování, kdy proti sobě stály na pneumatikách dvě osoby a dlouhými palicemi do sebe vrážely a snažily toho druhého shodit dolů. Počasí nám přálo a dá se říct, že skoro ve všech disciplínách jsme byli lepší než polští přátelé. V disciplíně  při přetahování lana jsme je třikrát po sobě zvítězili. Na každé straně bylo asi 17 osob, u nás i ženy, kdežto na polské straně byli sami muži.  O tom, že šlo o prestiž a všichni chtěli vyhrát, svědčil fakt, že lano při tahání skřípalo a hrozilo jeho přetrhnutí. Dobrou náladu po celé odpoledne a večer umocňovalo přátelství, které trvá již mnoho let. O jídlo a pití bylo postaráno, a jak vždy se degustovali česko-polské dobroty , které připravili čeští a polští občané. Do Komprachtic odjel autobusem i náš pan farář Jan Randa, který zpáteční cestu absolvoval na svém silničním kole. Cílem bylo stanovit traťový rekord v jízdě na kole z Komprachtic do Města Albrechtic. Bohužel ho kousek od domova v Třemešné postihl defekt, a tak z rekordu nic nebylo a navíc nedorazil včas na odpolední bohoslužbu.  Naše výprava se domů vrátila bez problémů kolem 23. hodiny. Poděkování patří řidiči autobusu panu Miroslavu Olejniczákovi za bezpečnou cestu tam i zpět.

Martin Špalek
místostarosta