Rovnou na obsah Rovnou na menu
Město Albrechtice

Oprava kanalizace v tělocvičně ZŠ přinese úlevu od dlouhodobých problémů

Město Albrechtice zahájilo významnou opravu kanalizačních rozvodů v sociálních zařízeních tělocvičny místní základní školy. Dlouhodobé problémy s odtokem splaškových vod a časté ucpávání kanalizace si vyžádaly rozsáhlý zásah.

K identifikaci problémů byla provedena kamerová prohlídka potrubí, která odhalila závažné poruchy. Některé úseky potrubí byly popraskané, což vedlo k úniku splaškových vod do podkladních vrstev a následnému propadání zdiva. Další příčinou ucpávání bylo téměř bezespádové osazení hlavního kanalizačního řadu.

Na základě těchto zjištění byl připraven návrh řešení a vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele stavebních prací. Oprava zahrnuje otevření podlah a výkopy nových tras pro kanalizační potrubí, které budou vyvedeny mimo objekt a napojeny na nový hlavní venkovní kanalizační řad se zajištěním dostatečného spádu.

Ve výběrovém řízení zvítězila firma JR STaKR z Bruntálu, která nabídla nejvýhodnější cenu za dílo, a to 2 581 124,91 Kč bez DPH. Práce jsou naplánovány na období dvou měsíců hlavních prázdnin, kdy tělocvična nebude využívána pro aktivity spojené se sociálními zařízeními a šatnami.

Oprava kanalizace přinese konečně úlevu od dlouhodobých problémů a zajistí spolehlivý a efektivní odtok splaškových vod.

Datum vložení: 3. 6. 2024 7:42
Datum poslední aktualizace: 3. 6. 2024 7:42

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu