Turnaj přátelství mládeže

V sobotu 17.7.2021 se uskutečnilo na fotbalovém hřišti v Městě Albrechticích hned několik aktivit.

Již kolem osmé hodiny ranní se hřiště naplnilo dětskými fotbalisty v devíti družstvech včetně mezinárodní účasti z polského partnerského  města Biala.

Tento Turnaj přátelství mládeže byl realizován za přispění česko-polské spolupráce Euroregionu Praděd v rámci realizace projektu Spojuje nás sport - CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0002533.

Celý turnaj se nesl v duchu fair play, sportovního nadšení a radosti z gólů. Každý z účastníků nakonec obdržel pohár a diplom. V 17.00 již slušně zaplněné ochozy nedočkavě očekávali nástup hráčů, kteří méně či více let nazpět oblékali  prvoligové dresy mužstev Opavy a Slavie Praha. Charitativní ligový zápas, uspořádáný organizací Fotbalový Anděl sledovalo více než 500 diváků a vybralo se u něho nádherných 73 800 Kč. Návštěvou tuto akci podpořil tentokráte spíše v pozici ředitele  nemocnice také MUDr. Ladislav Václavec.

Večer pak mohli návštěvníci tohoto fotbalového areálu završit shlédnutím filmového představení „Bábovky“ v podobě letního kina. A protože program  celého dne byl věnován zejména mužům, večerní kino  patřilo spíše  ženám. Přes 200 sledujích svým dobrovolným vstupným přispělo více než 5000 Kč na charitativní činnost.

A jak už u nás bývá zvykem, předpověď počasí na sobotu 17.7.2021 očekávala  dešťové přeháňky, ojediněle bouřky. Nám to opět až asi na 5 minut slabšího mrholení v průběhu kina ale vyšlo.  Přes den slunečno s krásnými 25 °C a až po kině bouřky s průtrží mračen.

Děkujeme všem,  ať už organizátorům, sponzorům, účastníkům či návštěvníkům, že přispěli k tak úspěšnému  sportovnímu a kulturnímu dni.

Datum vložení: 19. 7. 2021 15:10
Datum poslední aktualizace: 20. 7. 2021 7:04