Ukončení 10. roku spolupráce s Gminou Komprachcice

V pátek 21. listopadu 2014 občané města navštívili Komprachcice

Návštěva partnerských Komprachtic
V pátek 21. listopadu 2014 v 16:00 hod. odjelo autobusem od radnice v Městě Albrechticích čtyřicet občanů do polských Komprachtic. Mezi účastníky zájezdu byli nejen místní, ale také občané Hynčic a šest zastupitelů města včetně starosty a místostarosty. Toto partnerství a vzájemná spolupráce našeho města s Komprachticemi trvá už deset let. Dne 16.4.2004 v Ostravě podepsali Prohlášení o partnerství wójt (starosta) Komprachtic Pawel Smolarek a starosta Města Albrechtic Petr Šolc. Za těch deset let vzniklo mnoho přátelství a těsných pout. Také teď v pátek  jsme byli vřele přivítáni v hotelovém sálu v Komprachticích. Po úvodních slovech dlouholetého organizátora našeho partnerství Janka Przywary a starosty Luďka Volka se oficiálně rozloučil starosta Komprachtic Pawel Smolarek, který byl ve funkci dvacet let a nemohl už ze zdravotních důvodů znovu kandidovat na post starosty. Na jeho místo nastoupil jako vítěz voleb Leonard Pietruzska (ředitel komprachtického gymnázia). Dále bylo poděkováno paní ing. Jitce Hanusové, která jako místostarostka měla osm let na starost organizování spolupráce za naše město. Odstupujícímu i novému wójtovi (starostovi) a Janku Przywarovi jsme předali dárkové koše a ubezpečili jsme je, že vzájemná spolupráce bude pokračovat i nadále.  Poté začala volná zábava . Všichni tančili, ochutnávali se upečené dobroty, které doma upekly a dovezly naše ženy. Zábava skončila po půl dvanácté. Loučení bylo jako vždy dojemné. Domů jsme se vrátili kolem jedné hodiny po půlnoci. Touto cestou děkujeme řidiči autobusu panu Miroslavu Olejniczákovi za bezproblémovou cestu tam i zpět.

Místostarosta  Martin Špalek

Sál hotelu Dar pro  Pawla Smolarka Dar  novému wojtovi Leonardu Pietruszkovi
Starosta Města Albrechtic a Komprachtic Jan Przywara a Pawel Smolarek Památeční foto
Komprachcice Komprachcice Komprachcice