Vítání Vánoc ve městě

Vánoční čas byl v našem městě zahájen Vánočními trhy na náměstí v Městě Albrechticích.

Vánoční čas byl ve městě zahájen Vánočními trhy na náměstí v Městě Albrechticích, které proběhly v pátek 26. listopadu 2021. Náměstí zaplnily stánky s dobrým jídlem, drobnými dárky i s tradičními vánočními výrobky. O správnou předvánoční atmosféru se postaral první letošní sníh. V chladném počasí návštěvníci ocenili nejen voňavý svařák, ale i vychytávku v podobě teplometů, které byly rozmístěny na náměstí.

Pro děti byly připraveny tradiční vánoční dárečky, a kromě nich si mohly užít i projížďku ve vánočním kolotoči. V podvečer se pak náměstím prošel i Mikuláš s čertem a andělem. Velký zájem byl také o focení v novém osvětleném fotokoutku ve tvaru baňky.

A jak se také říká, Vánoce jsou svátky dobrých skutků. Návštěvnici trhů si mohli v jednom ze stánků koupit punč nebo svařák a přispět tak na pořízení tabletů pro 5 vytipovaných dětí ze sociálně slabších rodin ze zdejší základní školy. Tyto tablety budou děti moci využívat při případné distanční výuce. Tablety jsou v hodnotě 13 500 Kč, přičemž na trzích se vybralo krásných 12 553 Kč.

Vánoční trhy byly pak v 18 hodin završeny rozsvícením stromečku a již tradičním velkolepým ohňostrojem, který sklidil obrovský potlesk.

Datum vložení: 29. 11. 2021 9:59
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2021 10:16