Odbor stavební úřad a územní plánování

NÁPLŇ ČINNOSTI

• Územní řízení - umístění stavby, využití území. chráněné území nebo ochranné pásmo, stavební uzávěra  prodloužení platnosti územního rozhodnutí a změna územního rozhodnutí.
  • Vydává stavební povolení a rozhoduje o jeho změně a prodloužení, změny staveb před dokončením, ohlášení drobných staveb, terénní úpravy, kolaudace staveb, zkušební provoz, nařizuje odstraňování staveb, povoluje reklamní a propagační zařízení a nařizuje jejich případné odstranění, provádí výkon státního stavebního dohledu.
  • Silniční hospodářství a doprava- povolování zvláštního užívání místních komunikací.
  • Ochrana zemědělského půdního fondu, ochrana přírody a krajiny, ochrana ovzduší, odpadové hospodářství, rostlinolékářská péče, ochrana proti týrání zvířat, městské lesy, veřejná zeleň.
  • Majetkoprávní - pronájmy a prodeje pozemků.