Ve zdravém těle - zdravý duch!

CZ/PL

Projekt byl již ukončen.

Projekt s nazvém „Ve zdravém těle - zdravý duch!” je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Interreg V-A Česká republika - Polsko a ze státního rozpočtu Překračujeme hranice.

Cílem tohoto projektu je navázat spolupráci mezi sportovci z obcí Biała a Město Albrechtice společným pořádáním a realizací polsko-českých sportovních a rekreačních setkání v roce 2021 určených pro mládežnické fotbalové týmy. Setkání budou spojená se společnými fotbalovými aktivitami, sparingem a fotbalovým turnajem a budou se konat v obci Biała a Město Albrechtice, poté budou korunována společným integračním výletem na fotbalový zápas. To umožní překonat kulturní a jazykové bariéry na příhraničí a přispěje to k posílení spolupráce mezi spřátelenými obcemi a sportovními kluby, k zlepšení dovedností a fyzické kondice sportovců a k posílení jejich image. Získané dovednosti budou prezentovány během mezinárodního fotbalového turnaje.

Součástí projektu je nákup vybavení včetně sportovních doplňků, sportovního oblečení, šatního nábytku a úprava sportovních šaten se sportovním hřištěm v Łączniku, aby byly zajištěny nezbytné a vhodné podmínky pro polsko-českou výměnu sportovců.

• Vedoucí partner: Obec Biała
  • Partner projektu: Obec Město Albrechtice (CZ)
  • Celková hodnota projektu: 23 524,13 EUR
  • Spolufinancování z Evropské unie: 19 995,51 EUR