Vytvoření základny přeshraniční spolupráce záchranných složek

Operační program přeshraniční spolupráce

ČR-PR 2007-2013

hasič1

Akce: „Vytvoření základny přeshraniční spolupráce záchranných služeb“

Společné cvičení hasičů na zámku v  Linhartovech

4. června 2009 byl operačnímu středisku nahlášen požár střechy renezančního zámku v Linhartovech. Jednalo se však o téma mezinárodního hasičského cvičení. Čtyři jednotky vyrazily z polské gminy Prudnik a čtyři z České republiky. Zasahující jednotky měly prokázat, zda spolu dokážou komunikovat a spolupracovat. Z Krnova a Bruntálu přijely dvě jednotky profesionálních hasičů, dále byly nasazeny jednotky dobrovolných hasičů Města Albrechtic a z Jindřichova ve Slezsku. Nacvičovala se záchrana tří osob ze  zasaženého prostoru. Po ukončení cvičení proběhlo v zasedácí síni městského úřadu vyhodnocení celé akce.

hasič2hasič3hasič4hasič5hasič6

Proekologická přednáška pro mládež

Ve středu 20.května 2009 uspořádaly složky Integrovaného záchranného systému ukázkovou akci pro žáky ZŠ v Městě Albrechticích. Vlastní akci předcházela přednáška s proekologickou tématikou a  následně diskuze s příslušníky hasičů, policie a záchranné zdravotní služby na Základní škole v Městě Albrechticích.

Po desáté hodině začala ukázka na silnici před základní školou. Akce simulovala srážku žáka s motorovým vozidlem. První pomoc při ukázce poskytoval policista, následně zasahovala posádka vozidla rychlé záchranné služby, která ošetřila zraněné dítě a zajistila jeho odvoz do zdravotnického zařízení.

Jednotka dobrovolnýých hasiči předvedla ukázku zásahu vyproštění řidiče z havarovaného vozidla za pomoci vyprošťovací techniky, zajištění vozidla, unik kapalin. Po příjezdu dopravní policie a zaprotokolování nehody skončila akce prohlídkou přistavených vozidel policie, záchranné služby hasičů a jejich techniky. V této ukázce děti poznaly práci složek IZS a  používání tísňového telefonického volání na čísla 112,150,155,156 a 158

.hasič7

hasič8hasič9hasič10hasič11hasič12hasič13

Společné setkání mladých hasičů na 3.  ročníku Memoriálu Petra Šolce