Discgolfové hřiště v parku Bedřicha Smetany

Discgolf je atraktivní sportovní disciplína a stále více populární volnočasová aktivita.

V roce 2022 bylo v parku Bedřicha Smetany v Městě Albrechticích vybudováno nové discgolfové hřiště.

Discgolf je atraktivní, zábavná a nenáročná hra pro každého bez rozdílu věku, která vychází z pravidel golfu. Cílem hry je dokončit jamku, zasáhnout koš, na co nejmenší počet hodů. Hází se speciálními disky. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl, kterým je ocelový koš. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a takto pokračuje, dokud netrefí disk do koše. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště s nejmenším počtem hodů.

Herní prvky tvoří 6 ks discgolfových košů a 20 discgolfových disků. Discgolf je ideální sport na nedělní odpoledne pro celou rodinu. Hra je vhodná pro všechny věkové kategorie od malých dětí až po seniory, bez nároků na fyzickou kondici. Hru si může opravdu zahrát každý, včetně občanů se zdravotním či mentálním postižením.

Návštěvníci Discgolfového hřiště jsou povini udržovat pořádek a neničit vybavení hřiště. Hráč se před každým hodem musí přesvědčit, že v dosahu hodu disku není žádná jiná osoba či zvíře, které by mohl zasáhnout.

Poloha
Park se nachází na ulici B. Smetany v Městě Albrechticích.

Parkování
Dostupné v bezprostřední blízkosti