Pohádková stezka Ke Krtečkově studánce

Lesy ČR dočasně uzavřely Krtečkovou stezku z důvodu špatného technického stavu prvků a ochrany bezpečnosti návštěvníků. Žádají o respektování všech varovných značení a pracují na znovu zpřístupnění stezky veřejnosti.

LESY ČR DOČASNĚ UZAVŘELY KRTEČKOVOU STEZKU Z DŮVODU ŠPATNÉHO TECHNICKÉHO STAVU PRVKŮ A OCHRANY BEZPEČNOSTI NÁVŠTĚVNÍKŮ. ŽÁDAJÍ O RESPEKTOVÁNÍ VŠECH VAROVNÝCH ZNAČENÍ A PRACUJÍ NA ZNOVU ZPŘÍSTUPNĚNÍ STEZKY VEŘEJNOSTI.

Pojďte s námi pohádkou za Krtečkovou studánkou. Naučná pohádková stezka nejen pro děti plná soutěží, úkolů a zábavy.

Naučná pohádková stezka byla vybudována jako společný projekt Lesů ČR s.p. a  města Město Albrechtice. Slavnostně byla otevřena 1. 5. 2016. Pohádková stezka je dlouhá necelé dva kilometry a má celkem 11 zastavení. Je vhodná jak pro rodiny s dětmi jakéhokoliv věku, tak také pro maminky s kočárky. Součástí stezky je spoustu nainstalovaných interaktivních prvků a her.  Stezka začíná na rozcestí mezi město Město Albrechtice, Piskořovem a Biskupicemi u kapličky.

Lesní cesta Vás dovede ke krmelci jelena Větroplacha, který vás sveze na svých zádech jako Smolíčka pacholíčka. Posedět můžete také na menších koloušcích. Určitě nezapomeňte vstoupit do lesního průseku, kde čekají trpaslíci se spoustou záludných otázek a úkolů.

U skřítka Mecháčka poznáte u nás nejčastěji rostoucí mechy. Můžete zkusit vytvořit obličej z přírodních materiálů. Cestou kolem Hejkala dojdete ke krtečkově posilovně, kterou hlídá Křemenáč a Muchomůrka. Zde mohou děti spolu s rodiči rozvíjet tělesnou zdatnost na kladině, která tvoří hada. Při cvičení nezapomeňte koukat kolem sebe. V některých budkách už bydlí ptáčci.

U tůňky s žabím princem se dozvíte, jak je to s tím líbáním žáby. Promění se v prince nebo vy v žábu? Bludička na kamenném vršku vás zamotá v netradičním bludišti. Pokud se dostanete ven, čeká na vás ztracený výhled na hrad Burkvíz. Hlídá ho už trošku rezavý rytíř. A za poslední zatáčkou už čeká Krteček u své studánky. I on má pro vás nějaké úkoly. Můžete mu také napsat vzkaz.

Příjemnou tečkou je poslední zastavení nazvané „Zazvonil zvonec“. Najdete zde houpačku, přístřešek, kde se můžete schovat před deštěm, a zároveň na vás dohlíží dva skřítci, dále malou lesní dětskou posilovnu a další atrakce. Ještě zazvonit na zvonec a pohádkové naučné stezky je konec.